BAŞKAN YILDIZ’ DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA MESAJI

Ana Sayfa » Genel » BAŞKAN YILDIZ’ DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA MESAJI

f
Değerli Hemşehrilerim,

Her 18 Mart’ta olduğu gibi hüznü ve coşkuyu bir arada yaşadıklarını, vatan sevgisi ve istiklal aşkı ile dolup taşıyoruz.

Çanakkale Zaferi’nin, Türk Milleti’nin şartlar ne olursa olsun ülkesi ve vatanı için nasıl bir mücadele ortaya koyabileceğini en büyük delili ve en şanlı nişanesi olduğunu dile getirerek, “Çanakkale zaferi bizim için artık bir sembol olmuş, yeni nesillere örnek bir mücadele şekli olmuştur. Bundan sonra da Çanakkale Zaferimize sahip çıkacak, onlardan aldığımız ilham ve azimle milletimize hizmet edeceğiz.”

Türk Milleti’nin tarihin hiçbir aşamasında bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermediğini ve bunu bütün dünyaya gösterdiğini, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kabul etmediğini, “Çanakkale’de omuz omuza vatanlarını müdafaa ederken şehit düşenlerden aldığımız ilhamla, kardeşliğimizin pekişmesi için çalışıyor, ülkemize yönelik her türlü fitne ve nifak girişimlerine karşı tek yürek halinde mücadele ediyoruz. Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Arabı’yla etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de yan yana yatan şehitlerimiz, milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü göstergesidir.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıldönümü münasebetiyle tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve şükranla anarken hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  • mehmet gülmezferhat başkanım sizi çok seviyoruz boyabat ta tek sıkıntımız gençlere önem verilmiyor sizin sayenizde herşey yoluna gircek inşallah allah gönlünüze göre versin...

FACEBOOKTA BİZ